Laborant/ă, punct de lucru HASIT Turda

Turda, 15.07.2024

HASIT ROMANIA, companie membră a grupului german FIXIT TM HOLDING, este un producător internațional de sisteme și materiale de construcție și un furnizor de soluții de înaltă calitate în acest domeniu. HASIT are sediul central în Turda, este prezentă pe piața din România de peste 20 ani și are peste 90 de angajați.

Căutăm un coleg/colegă nou/ă pentru postul de Laborant/ă – Punct de lucru fabrica HASIT Turda. Dacă sunteți interesați, vă așteptăm cu drag să vă alăturați echipei noastre.

Schimbă vizualizarea
Strada Horticulturii 24
401114 Turda
România

Descrierea postului:

Responsabilitățile principale ale postului:

  •  Prelevare probe materii prime și produse finite;
  •  Controlul calității materiilor prime – umiditate, granulometrie, ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄densitate, apa de consistență normală, consistență, etc.;
  •  Controlul calității produselor finite: granulometrie, densitate vrac/pastă, consistență, timp de priză, porozitate, determinări mecanice, ph, etc.;
  •  Calcularea și verificarea rezultatelor având ca referință limite impuse;
  •  Corecții în rețete de producție pentru ajustare densitate, ph, etc;
  •   Înștiințarea superiorului în cazul obținerii unor rezultate care nu se încadrează în limitele produsului/materiei prime;
  •   Înregistrarea rezultatelor în fise de inspecții/rapoarte de încercări și baza de date;
  •   Întreținerea echipamentelor de laborator;
  •   Menținerea curățeniei la locul de muncă;

Candidatul ideal :

  • Absolvent/ă studii superioare chimie;
  • Experiența de lucru în laborator de testare materiale in constructii constituie avantaj;
  • Seriozitate și responsabilitate;
  • Bune abilitați de comunicare și lucru în echipă;
  • Atenție la detalii, spirit de observație;
  • Dexteritate și operativitate în executarea sarcinilor;
  • Deschidere pentru a învață lucruri noi;
  • Capacitate de concentrare pentru îndeplinirea eficienta a sarcinilor de serviciu;
  • Cunoștințe de operare calculator - utilizare Outlook, Excel, Word;
  • Programul de lucru este de la 8:00 la 16:00;

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Tichete de masa;
  • Un mediu de lucru profesional, plăcut și competitiv;
  • Oportunitatea de a te dezvolta și de a activa într-o companie multinațională de prestigiu activă de peste 20 de ani pe piață din România.
  • Decontare transport ( pentru persoanele care nu au domiciliul in Mun. Turda)
Locaţie

Strada Horticulturii 24 | 401114 Turda | România

Prin aplicarea la acest post, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor dvs. personale de către compania HASIT Romania SRL, strict în scopul recrutării/selectării/angajării. Compania va păstra CV-ul dvs. în baza de date pentru o perioadă de 6 luni de la data aplicării. După expirarea acestui termen, CV-ul va fi eliminat din baza de date în mod responsabil.

DSC01146_2.jpg
ONLINE

SIMPLU ŞI EFICIENT

Formularul de candidatură

Trimiteți-ne candidatura dvs. simplu și eficient utilizând formularul nostru. Dosarul de candidatură (scrisorile de motivație, CV-urile, certificatele) le puteți încărca utilizând formularul nostru.

"Aveți întrebări? Aștept cu nerăbdare să primesc vești de la dumneavoastră!

+40 732 014 540
aurica.toma@hasit.ro
Toma Aurica, Resurse umane